Cuma, May 26, 2017

Namaz Duaları

Subhaneke

Subhaneke
coverdownload
Downloads:
924
Subhaneke
PLAY
PAUSE
STOP
0.67 Mb0:17 min
e
Allah'ım seni tenzih ve hamdinle tesbihederim. Senin şanın yücedir, ve senden gayri hiçbir ilâh yoktur.

Okunduğu yer: Her namazın ilk rek’atinde, iftitâh tekbîrinden sonra. İkindi namazının sünnetinde, üçüncü rek’ate kalkınca Fâtiha'dan önce. Yatsı namazının ilk sünnetinde, üçüncü rek’ate kalkınca, Fâtiha'dan önce. Terâvih namazı dört rek’atte bir selâm verilerek kılınıyorsa, üçüncü rek’ate kalkıldığı zaman, Fâtiha'dan önce. Cenâze namazında, birinci tekbîrden sonra.


* ''Ve celle senâaük'' yalnızca cenaze namazlarında kullanılır.
Salli ve Barik

allahummesalli

barik

coverdownload
Downloads:
523
Salli_Barik
PLAY
PAUSE
STOP
1.32 Mb0:57 min
e

Allah'ım efendimiz Hz.Muhammed (s.a.s.) ve âline, efendimiz Hz.İbrahim'e (a.s.) ve âline rahmet ettiğin gibi rahmet eyle.
Allah'ım efendimiz Hz.Muhammed (s.a.s.) ve âlini, efendimiz Hz.İbrahim (a.s.) ve âlini mübarek kıldığın gibi mübarek kıl.
 

Okunduğu yer: Bütün namazların son oturuşlarında Ettehıyyâtü'den sonra. İkindi namazının sünneti ile yatsının ilk sünnetinin birinci oturuşunda Ettehıyyâtü'den sonra. Cenâze namazında ikinci tekbîrden sonra.

Tahiyyat

 

Tahiyyat

coverdownload
Downloads:
583
Tahiyyat
PLAY
PAUSE
STOP
1.3 Mb0:42 min
e

Her türlü kavli, bedeni ve mali ibadetler Allah'a mahsustur. Ey şânı yüce Peygamber, selam ve Allah'ın rahmetiyle bereketleri senin üzerine olsun ve selam bizlere ve Allah'ın sâlih kulları üzerine olsun. Ben şehadet ederim ve yakinen bilirim ki, Allah'tan başka hiçbir ilâh yoktur. Ve şehadet ederim ki Hazret-i Muhammed Allah'ın kulu ve Resûlüdür.
 

 
 Okunduğu yer: Namazların her oturuşunda okunur.
Rabbena Duaları

rabbenaatina

rabbenagfirli

coverdownload
Downloads:
392
Rabbena_Dualari
PLAY
PAUSE
STOP
0.87 Mb0:28 min
e

"Ey bizim (Yüce) Rabbimiz! Bize bu dünyada da iyilik ve güzellik ver, âhirette de iyilik ve güzellik ver,Ve bizi cehennem ateşinden koru!"

Ey Rabbimiz, hesab günü geldiği zaman bizi mağfiret et. Anne ve babamı ve müninleri de mağfiret et

Okunduğu yer:: Namazlardaki oturuşlarda Allahümme salli ve Allahümme Bârik'ten sonra okunur.

Kunut Duaları
kunutduasi1

kunutduasi2

coverdownload
Downloads:
468
Kunut_Duasi
PLAY
PAUSE
STOP
1.64 Mb1:01 min
e

Allahım! Senden yardım isteriz, günahlarımızı bağışlamanı isteriz, razı olduğun şeylere hidayet etmeni isteriz. Sana inanırız, sana tevbe ederiz. Sana güveniriz. Bize verdiğin bütün nimetleri bilerek seni hayır ile öğeriz. Sana şükrederiz. Hiçbir nimetini inkâr etmez ve onları başkasından bilmeyiz. Nimetlerini inkâr eden ve sana karşı geleni bırakırız.

Allahım! Biz yalnız sana kulluk ederiz. Namazı yalnız senin için kılarız, ancak sana secde ederiz. Yalnız sana koşar ve sana yaklaştıracak şeyleri kazanmaya çalışırız. İbadetlerini sevinçle yaparız. Rahmetinin devamını ve çoğalmasını dileriz. Azabından korkarız, şüphesiz senin azabın kâfirlere ve inançsızlara ulaşır.

Okunduğu yer: Vitir namazının üçüncü rek'atinde Fatiha ve sure okunduktan sonra eller yukarıya kaldırılıp tekbir alınır ve eller tekrar bağlanınca okunur.